CZ

EN

Ing. Jiří Holoubek

Specializace

Energetika, elektrotechnika, průmyslová automatizace a Průmysl 4.0.

Praxe

Na začátku své kariéry Jiří Holoubek pracoval jako projektant, později jako samostatný vývojový pracovník v Elektromontážních závodech Praha. V letech 1985 až 1992 byl odborným asistentem na katedře elektroenergetiky Elektrotechnické fakulty VUT v Brně.

Následně v roce 1990 spoluzaložil společnost ELCOM, a.s., která se zaměřuje na průmyslovou automatizaci, měřicí systémy a silnoproudou elektrotechniku. Jako předseda představenstva v ELCOMU působil až do roku 2018, kdy do společnosti v procesu management buy-outu vstoupil jako většinový vlastník CEIP.

Jiří Holoubek s ELCOMem nadále spolupracuje jako zkušený konzultant. Zároveň je v současné době statutárním ředitelem společnosti LJ FUTURE a.s., v niž se zaměřuje na oblasti digitální transformace malých a středních firem a monitoringu a testování kvality.

Od roku 2012 je také prezidentem Elektrotechnické asociace ČR a v roce 2014 se stal členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde zodpovídá za aktivity v konceptu Průmysl 4.0. Mimo jiné v rámci vědeckovýzkumných a inovačních aktivit spolupracuje s elektrotechnickými fakultami některých českých a slovenských vysokých škol a současně se také podílí na popularizaci konceptu Průmysl 4.0 v rámci středních škol.

Vzdělání

Jiří Holoubek je úspěšným absolventem Elektrotechnické fakulty VUT v Brně.