CZ

EN

Naším cílem je rozvoj společností
CEIP zahájilo svoji činnost v roce 2017 a aktivně vyhledává příležitosti pro spolupráci
Roka Industry
Svářeč v ROKA Industry
Roko Industry

ROKA Industry

www.roka-teplice.cz

ROKA Industry je výrobce svařovaných ocelových a nerezových konstrukcí s více než 20letou historií se sídlem v Teplicích. Výrobky jsou určeny jako díly pro stavební nebo obráběcí stroje. Perličkou jsou i dodávky ocelových podpěrných konstrukcí pro stavebnicové sochy LEGO parků. ROKA Industry disponuje širokým strojním vybavením zahrnujícím mj. technologie laserového pálení, horizontálního obrábění nebo svařování včetně využití svařovacích robotů.

Central Europe Industry Partners již během prvních měsíců od vstupu do společnosti zajistil hladké předání řízení od zakladatele na nový profesionální management, spolupodílel se na zavedení nového systému řízení výroby a reportingu a otevřel společnosti dveře k novým zákazníkům.

Vlastnický podíl CEIP: 100%

Elcom
Tester ovládacích panelů v ELCOM
Elcom

ELCOM

www.elcom.cz

ELCOM, přední poskytovatel vlastních vysoce komplexních produktů a služeb v oblasti testování a měření, strojového vidění, průmyslové automatizace a systémů pro inteligentní rozvodové sítě pro udržitelnou energetiku. Mezi její hlavní klienty patří například společnosti ABB, E.ON, Kimberly-Clark, Microsoft, nebo Siemens. Mimo jiné disponuje unikátní technologií pro vizuální (Machine Vision), akustické, vibrační a haptické testování. Výroba je lokalizovaná v Ostravě, Brně a Bystřici nad Pernštejnem. Mezi zákazníky patří společnosti jako ABB, Siemens, nebo Škoda Transportation.

Central Europe Industry Partners do společnosti vstoupil jako většinový vlastník s cílem ji nadále rozvíjet společně s původními majiteli, jejichž roli postupně přebírá stávající management společnosti, a to jak operativně, tak i akcionářsky.

Vlastnický podíl CEIP: Majorita

Eltia

ELTIA

www.eltia.cz

V roce 2020 společnost ELCOM založila dceřinou firmu Eltia s.r.o., ve které má 100% podíl. Eltia se zaměřuje na oblast průmyslové automatizace a robotizace. Výrobní program zahrnuje dodávky montážních a výrobních linek, jednoúčelové stroje a integraci robotických a manipulačních systémů. Společnost vznikla v roce 2020, nicméně navázala na činnosti předchozí firmy s více jak patnáctiletou tradicí.

Vlastnický podíl CEIP: 100%

RHtech

RH-Tech

www.rhtech.cz

V roce 2019 vstoupila kapitálově společnost ELCOM do společnosti RH-Tech. Následně v roce 2021 navýšila svůj podíl a získala majoritu. RH-Tech se specializuje na kompletní realizaci robotických pracovišť, integraci mobilních robotů Omron a integraci robotů FANUC. Specialitou RH-Techu jsou také aplikace zaměřené na svařování a řezání/svařování laserem.

Vlastnický podíl CEIP: 51%

Applied Precision

APPLIED PRECISION

www.appliedp.cz

V roce 2022 koupil ELCOM 75 % společnosti Applied Precision s. r.o. Applied Precision se zaměřuje na vývoj a výrobu speciálních měřicích zařízení, softwaru a služeb. Se společností Elcom má velký synergický efekt, protože působí v energetice i v měřicím průmyslu, přičemž žádný z produktů si přímo nekonkuruje. Applied Precision má také inženýrskou a vědeckou kulturu, která se perfektně hodí k Elcomu.

Vlastnický podíl CEIP: 75%

BMH
Robot BMH

BMH je česká průmyslová servisní společnost působící v oblasti bezvýkopových oprav vodovodních a kanalizačních potrubí. Společnost využívá špičkových robotických technologií a zaměřuje se zejména na tzv. inverzní metodu s vytvrzením rukávce teplou vodou nebo párou. Oproti klasickým přístupům, mají bezvýkopové opravy řadu výhod – vedle výrazně nižších nákladů (o 40 až 70 % v případě hustě osídlených oblastí) je to rychlost a snadnost realizace. Vedle vlastních oprav zajišťuje BMH také robotický monitoring stavu potrubí. Společnost dosud realizovala více než 1000 projektů.

Cílem CEIP je společnost dále rozvíjet a upevnit její postavení na trhu. Vedle investic do nových technologií, se nový CEO společnosti zaměří i na akvizice nových zákazníků z oblasti malých a středně velkých obcí. Součástí strategie je rovněž zvyšování povědomí o výhodách bezvýkopových metod.

Vlastnický podíl CEIP: 98,1%

KBNK
CNC ohýbání drátu 2D a 3D v KBNK

Společnost KBNK se řadí mezi přední tuzemské specialisty na zpracování drátu a plechu pro přední výrobce nástrojů a spotřebních produktů.

Společnost vznikla v roce 1994 nedaleko Jižních Čech, kde využívá výrobní prostory o rozloze 4000 m2. Společnost disponuje moderním výrobním CNC vybavením zajišťujícím vysokou efektivitu výroby.

Cílem CEIP je společnost dále rozvíjet společně s jejím stávajícím managementem, rozvinout business development, nastavit aktivní prozákaznický přístup, rozšířit a diverzifikovat portfolio zákazníků a kontinuálně zvyšovat tržby.

Vlastnický podíl CEIP: 93%

VYVA PLAST
VYVAPLAST tray
VYVA PLAST

VYVA PLAST

www.vyvaplast.cz

Společnost je ziskovým dobře řízeným výrobcem tepelně tvarovaných plastových výrobků se sídlem v severních Čechách. Portfolio produktů a technologií zahrnuje dvě základní produktové skupiny - traye a blistry z tenké plastové fólie vyráběné velkosériově a díly pro autobusy a karavany vyráběné z plastových fólií a desek.

Konstrukce a vývoj prototypových a finálních forem probíhá přímo ve společnosti. Sériová produkce je velkým potenciálem pro automatizaci a také pro neustálé zlepšování. CEIP přináší významnou hodnotu v obou činnostech.

Vlastnický podíl CEIP: 66,7%

Hydraulický válec JIHLAVAN
Hydraulický válec JIHLAVAN
Jihlavan

JIHLAVAN

www.jihlavan.cz

Firma JIHLAVAN, a.s. je již od roku 1952 předním partnerem pro vývoj, výrobu a servis leteckých hydraulických přístrojů, elektromechanických pohonů, kol a brzd pro letouny se vzletovou hmotností (MTOW) do 10T. Jihlavan se podílel na vývoji a výrobě všech poválečných Československých leteckých projektů včetně cvičných letounů L-29, L-39 a dopravního letounu L-410.

Po pádu železné opony Jihlavan využil nových příležitostí a stal se výrobním partnerem největších západních výrobců letadel a leteckých hydraulických přístrojů mezi něž patří Heroux Devtek Spain a Safran Landing Systems. Výrobky z Jihlavanu zajišťují bezchybný provoz a bezpečnost řady klíčových letounů světového leteckého průmyslu zahrnující nejmodernější civilní dopravní letouny Airbus A350 a Airbus A320 nebo také vojenské dopravní letouny Airbus A400M a Casa C295M.

Jihlavan je i v současnosti klíčovým členem Českého leteckého průmyslu a jeho předních leteckých výrobců. Jihlavan vyvinul a dodává 25 přístrojů a celků pro nejnovější verzi úspěšného transportního letounu L410NG z LETu Kunovice a v roce 2022 Jihlavan dokončil vývoj a získal typový certifikát pro 43 systémů a celků (hydraulika, kola, brzdy, elektromechanické vzpěry) pro nejnovější cvičný vojenský letoun L-39NG z Aera Vodochody.

Vlastnický podíl CEIP: 51%

Mainboard MVB gateway
Mainboard MVB gateway

Společnost AMiT, spol. s r. o. je tradičním českým výrobcem elektroniky a systémů pro kolejová vozidla a veřejnou dopravu (skupina Transportation) a výrobcem řídicích systémů a elektroniky pro průmyslovou automatizaci (skupina Automation).

AMiT se hlásí k principům společenské odpovědnosti s důrazem na udržitelný rozvoj firmy zlepšováním firemní kultury a odpovědným chováním ke společnosti.

Mezi největší zákazníky patří společnosti jako Škoda Transportation, Stadler, PESA, Talgo, Durmazlar, ABB, Siemens, skupina ČD, Regiojet, LEO Express, T-Systems, Newag, Cegelec, Wagner či Knorr-Bremse.

Vlastnický podíl CEIP: 68,6%

Kosyka
KOSYKA

KOSYKA

www.kosyka.cz

KOSYKA je výrobce kabelových svazků, založený v roce 1995 a sídlící v Jihlavě v nově vybudovaných výrobních a administrativních prostorech.
Výrobky společnosti se používají jak v automobilového průmyslu, tak v řadě dalších odvětvích např. při výrobě přístrojů pro zdravotnictví, měřících a automatizačních systémů, v leteckém a elektrotechnickém průmyslu.
Kromě výroby vlastních výrobků je KOSYKA distributor konektorů, nástrojů a náhradních dílů společností J.S.T. a Franz Binder.
Společnost disponuje širokým a moderním technologickým vybavením a v současné době realizuje své tržby především v zahraničí.

Central Europe Industry Partners vstoupila do společnosti KOSYKA v 3/2023 společně se svými koinvestory a jejím cílem je společnost dále rozvíjet nejenom na současných trzích ale prostřednictvím aktivního business developmentu na trzích nových. Růst společnosti je CEIP připravena podpořit i akvizicemi a konsolidací dalších společností v oboru.

Vlastnický podíl CEIP:90%