CZ

EN

Ivana Sobolíková

ESG Officer

Role ve fondu

Ivana se podílí na vyhodnocování investičních příležitostí, due diligence (část ESG).

Post akviziční role

Definování ESG aktivit a KPI, jejich monitorování a hodnocení. Další speciální projekty a projektový management pro portfoliové společnosti.

Sektorové zaměření

Technologie šetrné k životnímu prostředí, cirkulární ekonomika, nemovitosti.

Praxe

Ivana je zkušená restrukturalizační manažerka a poradkyně spolupracující 15 let s vlastníky firem. Více jak devět let pracovala pro PwC, kde se podílela na řadě významných restrukturalizačních případů v Evropě, (např. OKD, Pilsen Steel, Unior, Trimo, SES Tlmače). Následně pracovala jako finanční manažer ve středně velké rodinné firmě s mezinárodním přesahem a také jako poradce pro řadu vlastníků menších až středně velkých firem včetně zakladatelů nových podniků.

Posledních pět let se zaměřuje na téma životního prostředí a jeho ochrany prostřednictvím obchodních řešení. Mimo jiné je členkou správní rady MIWA - cirkulárního obalového řešení pro potraviny, které minimalizuje vznik odpadu. V této roli je zodpovědná za monitorování dopadu na životní prostředí a komunikaci s globálními partnery včetně investorů.

Ivana je také externí expertkou Evropské komise, která hodnotí inovativní projekty SME firem v rámci programu Horizont 2020.

Vzdělání

Ivana má dva tituly z Univerzity Karlovy v Praze (Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd a Geografie na Přírodovědecké fakultě). Je také držitelem Certificat d’Études Politiques získaným na Sciences Po Rennes ve Francii. Dále vystudovala manažerské účetnictví v rámci kvalifikace CIMA. Mluví plynně česky, anglicky a francouzsky a dorozumí se rovněž španělsky a italsky.