CZ

EN

Antonín Zak, BSBA, MBA

Specializace

Vysoce přesné strojírenství a obrábění, business development a obchod.

Praxe

Antonín Zak v šedesátých letech krátec po maturitě emigroval se svoji rodinou do Spojených států, kde vystudoval vysokou školu. Jeho příběj je zhmotněním „amerického snu“. Přes první drobná zaměstnání při škole, která zahrnovala například poslíčka na New Yorské burze, se následně se vypracoval až na vysoké manažerské pozice.

V letech 1985 až 1989 pracoval jako víceprezident a generální ředitel v Benati USA, Inc., zastoupením italské společnosti vyrábějící pozemní a stavební stroje. Následně v roli více prezidenta The Italian Economic Corporation, odnože italské banky BNL, měl na starosti celkovou podporu a propagaci italských průmyslových výrobců a jejich uvádění na severoamerický trh.

V roce 1992 Antonín Zak začal pracovat pro americkou společnost Sanborn Inc. vyrábějící odstředivky a filtrační stroje pro recyklaci například olejů nebo kapalin pro řezání kovů. Ve společnosti měl na starosti rozšíření výrobních kapacit do střední Evropy, což se podařilo prostřednictvím koupě a privatizace divize EBS ve Velkém Meziříčí. Pan Zak tuto společnost nejprve řídil na pozici CEO a následně i spolu s holandskou pobočkou odkoupil. Ze Sanbornu se stala vysoce zisková společnost a jeden z nejlepších specialistů na přesné obrábění zařízení v energetice, petrochemii a dopravě v České republice. Antonín Zak Sanborn rozvíjel až do roku 2017, kdy do společnosti vstoupil český fond Genesis.

Vzdělání

Antonín Zak studoval na Nichols College v Massachusetts a dále absolvoval MBA program na Long Island University v New Yorku.