CZ

EN

Ladislav Šimek

Operating Partner

Role ve fondu

Vyhledávání investičních příležitostí, finanční a obchodní due diligence

Post akviziční role

Člen představenstva odpovědný za obchodní rozvoj a provoz

Sektorové zaměření

Automobilový průmysl, letecký průmysl, ekologické služby, obrábění a výroba strojního zařízení

Praxe

Ladislav má více než 20 let zkušeností z vrcholných manažerských pozic jak z mezinárodních společností, tak ze společností vlastněných lokálními Private Equity fondy.

Byl úspěšným krizovým manažerem zodpovědným za zotavení společnosti Drinks Union a za její úspěšný prodej společnosti Heineken. Později vedl úspěšnou restrukturalizaci těžce ztrátové společnosti Technometra.

Jeho bezpochyby největším manažerským úspěchem je obchodní rozvoj společnosti Aero Vodochody, která pod jeho vedením vzrostla takřka trojnásobně (z EBITDA 339 mil. Kč na 1 008 mil. Kč).

Ladislav byl dále také dočasným generálním ředitelem Aquatestu, společnosti SG Geotechnika a zakladatelem společností v oblasti informačních technologií a společnosti na výrobu kompozitů.

Je zakladatelem Svazu českého leteckého průmyslu, členem odborné rady České asociace pro finanční řízení a v minulosti byl také viceprezidentem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Vzdělání

Ladislav mluví česky, španělsky, rusky a anglicky. Vystudoval ekonomii na VŠE v Praze a MBA na Thunderbird University.

Reference
Aero Vodochody

Aero Vodochody

Úspěšný obchodní rozvoj díky zacílení strategie a získání nových smluv s renomovanými výrobci originálních zařízení první úrovně. Spolu s provozní restrukturalizací to vedlo k restartu tradičního ašak do té doby ztrátového výrobce.

Výsledkem bylo zdvojnásobení výnosů a 20% nárůst efektivity.

Zapojení členové týmu:
OndřejPetrRobertLadislav